Průvodce webovými stránkami Česky  English  Deutsch  Patrola Šlapeto na facebook facebook
Hlavní stránka · Aktuálně · Koncerty · Pro pořadatele · Foto · Video · Kniha návštěv · Napsali o nás
Stáhněte si prosím · Dostaveníčko s První republikou · Kontakt


Napsali o nás

20. 9. 2017 V Praze se pod širým nebem uskuteční pocta Karlu Hašlerovi (blesk.cz)
Na Hradčanském náměstí v Praze se 30. září uskuteční akce s názvem Karel Hašler Open Air, která bude poctou prvorepublikovému skladateli, zpěvákovi a herci. V přibližně dvouhodinovém programu vystoupí Iva Pazderková, Martina Bárta, Václav Noid Bárta, Ondřej Gregor Brzobohatý, Jarek Nohavica a další. Vstup je zdarma. Novináře o tom dnes informoval dramaturg koncertu Radan Dolejš, muzikolog a propagátor Hašlerovy tvorby.
22. 9. 2016 Noční Mikrofórum (Český rozhlas Dvojka)
Host: Radan Dolejš, dramaturg, producent, scenárista, režisér, hudebník. Moderuje Jiří Werich Petrášek.
9. 9. 2016 Bohdalová křepčila na oslavě 90. narozenin Gustava Oplustila: Bouchla šampus a hodila si bokem na parketu! (blesk.cz)
Devadesáté narozeniny režisér, scénárista a příležitostný herec Gustav Oplustil oslavil sice už začátkem srpna, ale oslavu uspořádal až teď. A že to byl divoký mejdan. Na parketě to rozjela hvězdná Jiřina Bohdalová (85), která si trsla se členem kapely Šlapeto.
15. 5. 2016 Prag und seine Menschen in den Altprager Liedern der Patrola Šlapeto (http://www.radio.cz/de)
Am 12. Mai war wieder Anstich beim Prager Bierfest. Wie könnte man sich besser auf die bierseligen Tage einstimmen, als mit typischen Altprager Schlagern.
7. 5. 2016 Radan Dolejš: Hašler byl Karel Gott své doby (novinky.cz)
Po jedenácti letech obstarávání podkladů, notových záznamů a faktů se historik, dramaturg, režisér, scenárista a hudebník Radan Dolejš dočkal odměny. Nedávno vyšla dvojsvazková kniha Karel Hašler – písně, kterou připravil se svými kolegy. Přináší notové a textové záznamy skladeb, které Hašler (1879–1941) složil, i jeho životní příběh s řadou dosud nepublikovaných fotografií.
27. 4. 2016 Od Hašlerova zpěvníku přes pražské hospody až do Paříže… (www.rozhlas.cz)
Písně, básně, melodrama, revue, kabarety, drama, překlady a operní libreta… Přibližujeme dílo Karla Hašlera
6. 4. 2016 Kampak na nás, bolševici, zpíval jasnozřivý Karel Hašler už v roce (idnes.cz)
Luxusně vypravená dvousvazková kniha Karel Hašler: Písně, kterou uspořádal Radan Dolejš, historik, televizní scenárista a vůdčí duch kapely Patrola Šlapeto, si vzala za cíl rehabilitovat mimořádně zajímavou postavu české kultury.
6. 4. 2016 Od Hašlerova zpěvníku přes pražské hospody až do Paříže… (kultura21.cz)
Několikanásobný křest se konal v pražském Baru Divadla U Hasičů. Pokřtěn byl nejen dvousvazkový Zpěvník Karla Hašlera, doplněný o CD s jeho písněmi, který vychází k 75. výročí tragického úmrtí tohoto génia české písničky. Pokřtěno bylo i CD kapely Patrola Šlapeto a videoklipy Pozdního sběru.
4. 4. 2016 Nejmladší Šlapeťák Robert Papoušek se tajně oženil! Manželka je punkerka! (Aha)
Nejmladší člen staropražské kapely Šlapeto se tajně oženil! Robert Papoušek (22), který zářil na televizních obrazovkách v červené bekovce a zpíva hity jako Kde je moje máma, si vzal přítelkyni Veroniku.
3. 4. 2016 Frontman kapely Šlapeto Radan Dolejš: Zhubl 42 kilo kvůli cukrovce! (http://tv.blesk.cz/)
Vážil 150 kilogramů, jenže začala ho trápit cukrovka a další zdravotní neduhy. Radan Dolejš (51), frontman kapely Šlapeto, ale řekl dost. „Zjistil jsem loni, že se mi hůř dýchá. Řekl jsem si, že to je blbý, a rozhodl se, že kila půjdou dolů,“ prozradil v pořadu Koho čas vzal na Blesk.cz.

Zobrazuji: 21 - 30 z 202
  novější <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   >> starší