Průvodce webovými stránkami Česky  English  Deutsch  Patrola Šlapeto na facebook facebook
Hlavní stránka · Aktuálně · Koncerty · Pro pořadatele · Foto · Video · Kniha návštěv · Napsali o nás
Stáhněte si prosím:  Chytila Patrola (CD) nové · Dostaveníčko s První republikou · Kontakt


příspěvky

 pozdrav 22.3.2005 22:14 
 Eva a Josef Hrubešovi <HrubesovaE@seznam.cz>
Srdečně zdravíme a nabízíme naše vědomosti co se týká historie staré Prahy i o Karlu Hašlerovi. Jsme autoři knih Pražské domy vyprávějí I - VIII. Hrubešovi


 Re: pozdrav 11.7.2005 12:10 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Přeji hezký den, omlouvám se, že oficiálně odpovídám až teď. Ale zase si říkám, zaplať Pánbůh za tak nabitý program. Každopádně od 17.7. do 31.7. mám volněji, mohli bychom se potkat, mám pro vás 2CD i DVD Karel Hašler 125 a na všechny informace o staré Praze i Karlu Hašlerovi se moc těším.
Za všechny patroláky Radan Dolejš


 Koncert pro Asii 13.2.2005 22:51 
 Jitka Martanová
Dobrý den. Včera jsem se dívala na Primě na koncert pro Asii, věnovaný renovaci zničeného zdr. zařízení pro děti. Ráda bych věděla, proč s Patrolou nevystupoval "Šlapeťák" Robert Papoušek v bloku Hašlerových písní. Myslím, že by bylo příznačné, aby dítě v dobročinných akcích, věnovaných dětem postižených katastrofou či jinak postiženým, vystupovalo. Zdá se mi to být symbolické. Díky za odpověď.


 Re: Koncert pro Asii 13.2.2005 23:35 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Přeji hezký den, vážená a milá paní Jitko, naprosto s vámi souhlasím. Bohužel je to jediné, co proto mohu v tuto chvíli udělat. Talent, píle, pracovitost a úspěch jsou někdy na škodu. Ostatně už dvakrát bylo podobně "odloženo" Robertovo vystoupení na každoročním koncertu "Pomozte dětem" na ČT1, který má podobné charitativní poslání. A nemusíte ani hádat, jestli tam Robert bude moci vystoupit letos. Ale věřím, že zas bude líp. A vy pokud máte chuť, pište klidně odpovědným televizním pracovníkům. Uvidíme. Díky ! Za Patroláky Radan


 Nemůžu nikde sehnat vaše CD Hašlera ?!!! 3.12.2004 17:34 
 Monika Zajerová
Ahoj, ahoj, nikde není k dostání vaše CD Hašlera a to ho na stránkách inzerujete už přes měsíc. Navíc jsem nikde nenašla žádné termíny vašich vánočních koncertů ? Hrajete ?
Monča


 Re: Nemůžu nikde sehnat vaše CD Hašlera ?!!! 4.12.2004 12:40 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Milá Moniko,
přeji vám hezký den. CD i MC Hašlera by už mělo být normálně na pultech obchodů. Včera sám viděl v Bontonlandu na Václaváku kazety i cédéčka. Všechno se to zdrželo, kvůli neuvěřitelnému množství smluv, vyjímek a povolení. taky jsem z toho už otrávenej. Ale výsledek stojí za to. DVD by mělo vyjít v půlce prosince, je na něm celý koncert v Lucerně, spousta bonusů, celé ukázky z filmů s Karlem Hašlerem, dokument o vzniku projektu a má to celé 197 minut. Víc se tam nevešlo.:)
Jinak PATROLA se teď věnuje především administraci a letos žádné vánoční koncerty neplánujeme. To až napřesrok, pár termínů už můžete vidět na webu v sekci koncerty a další budu průběžně doplňovat. Jedinou vyjímkou je ta Vernisáž v Luxoru v Praze 18.12.od 15:00. Vstup je volný, ale hrajeme bez Roberta, jen tak pro radost kamarádům :) Píšu teď pro PATROLU nový koncertní program inspirovaný "Životem plným písniček" Karla Hašlera i jiných dobových písničkářů. Budeme s ním jezdit od jara. Jo prosba, která se týká i vás. Prosím uvádějte své e-mailové adresy. Díky. Za všechny Patroláky Radan


 Nemáte někdo životopis o K. Hašlerovi? 17.11.2004 16:04 
 Honza <afin@seznam.cz>
Nemáte někdo životopis o K. Hašlerovi?

www.honza.wz.cz


 Re: Nemáte někdo životopis o K. Hašlerovi? 17.11.2004 23:03 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Přeji hezký den,
posílám všechno, co zatím máme. Tyto texty budou přílohou bookletu 2CD a MC1 + MC2 projektu Patrola - Karel Hašler 125, který by měl vycházet postupně od 22.11. na CD, MC a DVD. Jinak prosím věnujte pozornost stránkám www.karelhasler.cz, kde se brzy objeví řada inovací a údajů o Karlu Hašlerovi.

Díky za přízeň !
Za všechny Patroláky Radan Dolejš

Karel Hašler - Životopisná poznámka

Možná to byl syn Lva Bucka ze Švandova divadla, možná vedoucí ochotníků z Hlubočep, kdo objevil skrytý talent Karla Hašlera a přivedl ho na jeviště. V každém případě jeho otec, když se to dozvěděl, přerazil o něj svoji fajfku. Ale to nezdárného syna neodradilo. Už proto ne, že jeho partnerkou na scéně se stala mladičká Ivanka Justová, do níž se zamiloval. A když se rozhodla zkusit štěstí u kočovné společnosti – Hašler neváhal. Opustil rukavičkářskou dílnu, kde se vyučil a šel za hlasem svého srdce. Za Ivankou a za divadlem. Nevíme co bylo silnější. Na inzerát se dostal ke kočovnému divadlu Václava Choděry, které působilo na Moravě a momentálně hrálo v Jevíčku.Nikdo v rodině tím nadšen nebyl : ani otec Antonín, ani matka Marie a ani sestra Lojzička. Na Zlíchově, kde bydleli, zavládl smutek a u otce dokonce vztek. Vyměnit perspektivní řemeslo rukavičkářské za komediantskou bídu, považovali všichni za nevděk a potupu. Jenže Hašler se měl čile k světu i bez Ivanky a přes společnost Adolfa Dobrovolného se dostal k Lacinovi do Brna a v roce 1902 byl angažován do Zemského divadla v Lublani. Tam navázal přátelství s českým hercem Rudolfem Deylem, oba se pak vrátili do Prahy a stali se kolegy v Národním divadle. Říká se, že talent je cenná hřivna, ale aby jej člověk uplatnil, k tomu musí mít taky kus štěstí. A toho měl Karel Hašler vrchovatě. Do Národního se dostal náhodou. V holičské oficíně se dozvěděl, že pan Jaroslav Kvapil chystá premiéru Jiráskovy hry „ Jan Žižka „ a shání mladé herce na episodní role. Hašler se ihned přihlásil do konkurzu - a uspěl.Zdá se to neskutečné, ale Hašler už v Národním zůstal. Stal se úspěšným členem činohry a vydržel tam až do roku 1916. Tam zřejmě jeho pověstné štěstí mělo dovolenou, protože za jedno zmeškané představení dostal od šéfa Kvapila výpověď.

Karel Hašler byl ale talent mnohostranný. Už pár let před výpovědí zjistil, že má hlavu plnou melodií. Aby je dostal na notový papír, naučil se na kytaru a „brnkat“ na klavír. Melodie si sám otextoval a pak je s velkým úspěchem zpíval v různých šantánech a při bohémských flámech. Zalíbilo se mu to a chtěl se stát lidovým písničkářem. A tím se nakonec taky stal.

V roce 1910 se pan Václav Havel chystal otevřít v Lucerně kabaret a hledal vhodného umělce pro tento žánr. Tím objevem se stal Karel Hašler – a paradoxní je, že na doporučení uměleckého šéfa činohry ND Jaroslava Kvapila, který ho později nekompromisně z Národního vykázal. Jenže v roce 1916 už byl Hašler v Praze známý nejen jako herec Národního, ale také jako skvělý kabaretiér a písničkář. A když se k němu přední scéna otočila zády, všechnu energii věnoval kariéře v oblasti „ lehké můzy „. A dařilo se mu to nevídaným způsobem. Vedle Lucerny přibylo též Rokoko – a Hašler se stal uměleckým šéfem a veleúspěšným skladatelem „staropražských písní „ a také aktuálních kupletů, které mu vydával nakladatel Urbánek. Všichni byli nadšeni, až na jednu osobu – a to osobu nejbližší – manželku Zdenu. Vystudovaná klavírní virtuoska, sestra Rudolfa Frimla, kterou si vzal Hašler v roce 1908 za manželku, nesnášela jeho „ pokleslé odrhovačky“, jak jeho tvorbu nazývala. Těžce nesla, že odešel z Národního a nechtěl se tam vrátit, když mu to později bylo nabídnuto a to kupodivu samotným Jaroslavem Kvapilem. A nejvíc ji trápilo, že musela zůstat u dvou dětí – Karla a Zdeňka – a posléze zcela rezignovat na kariéru klavírní virtuosky. proto bylo jejich manželství v trvalém nesouladu a ve věčných rozepřích. Ani jedna strana nechtěla ustoupit, změnit svůj postoj a tak žili v dlouhodobé manželské krizi. Hašler byl pracovitý a houževnatý člověk, který šel za svými cíly nekompromisně. Co si umínil, to vykonal. Naučil se i na klavír, dohnal potřebné vzdělání a stal se v oblasti zábavy uznávaným Mistrem. Nic nedělal polovičatě.

Hašler byl taky příkladným vlastencem, nepřítelem monarchie a nade vše miloval Prahu. Dokázal to desítkami písní, ve kterých o Praze zpíval. V těch dalších zase útočil proti útlaku a válce. Hašler rostl s dobou, s novými ideály a rytmy. Stal se režisérem, překladatelem, scénáristou i nakladatelem, byl hercem i zpěvákem – ale především textařem a hudebním skladatelem. Když byl po válce kabaret vytlačen průbojnější a efektní revuí – Karel Hašler uváděl v Karlínském Varieté jednu premiéru za druhou. Každá přinesla sérii nových písní, které si zpívala celá Praha a hráli je všichni flašinetáři. Popularita Hašlera stále stoupala. – A byl tu film. Napřed němý a vzápětí i zvukový. Pro Hašlera další, nové možnosti. V roce 1932 podle vlastního námětu vytvořil hlavní roli ve filmu „ Písničkář „ – a tady poprvé zazněla jeho slavná skladba „ Ta naše písnička česká „. Byla to reakce na zvolna narůstající fašismus v sousedním státě. To už byl Hašler znám po celé vlasti. Napsal mnoho scénářů, vytvořil mnoho rolí a vybíral témata, která povzbuzovala národ, když se nad Evropou začaly stahovat černé mraky války. I jeho písňová tvorba získala na závažnosti a když došlo k okupaci, pořádal Hašler s manažerem Spurným představení po českém venkově. Ze všech se postupně stávaly protestní manifestace. Hašler svými parodiemi útočil na Gestapo, na Protektorát, na válku a publikum společně zpívalo s Hašlerem vlastenecké písně. A na závěr programu vždy zazněla jako hymna „ Ta naše písnička česká „.

Bylo jen otázkou, kdy Němcům dojde trpělivost a proti písničkáři zasáhnou. První krok proti němu byl jen varováním. Když Hašler pokračoval, došlo ke skutečnému zatčení Gestapem. Z Pečkárny se dostal do Drážďan a odtud v říjnu 1941 putoval do koncentračního tábora v Mauthausenu. A tam už ho jeho „ životní štěstí „ opustilo nadobro. Skončil jako tisíce českých vlastenců, co obětovali život za vlast, za svobodu – a Karel Hašler taky za českou písničku.

Byl umučen 22.prosince 1941.Karel Hašler – Minibiografie v datech :

1879 – 31.října se narodil Karel Hašler rodičům Antonínu Hašlerovi ( sklář ve smíchovské Inwaldce ) a Marii Hašlerové ( sklářská dělnice )

1897 – Hašler je vyučen rukavičkářem u Antonína K.Steinhilbera, pracuje jako tovaryš, začíná hrát divadlo ve smíchovském ochotnickém spolku Radobýl

1902 – Po dvou měsících vojenské služby nastupuje Hašler své první angažmá u „kamenného“ divadla v Brně ( div. ředitel Fr. Lacina )

1903 – Hašler získává angažmá jako statista Národního divadla v Praze. Poprvé se setkává s Rudolfem Frimlem a osudově se zamiluje do jeho sestry Zdeny.

1908 – Jako řádný smluvní člen Národního divadla dostává Hašler prodlouženou smlouvu na dalších šest let, lepší se rapidně jeho finanční situace a 21. března se konečně žení s Frimlovou sestrou Zdenou

1910 – Nakladatel Mojmír Urbánek vydává první svazek Hašlerových staropražských písniček

1915 – Po namáhavém pohostinském zájezdu v Josefově a v Brně zaspí Hašler odpolední představení v Národním divadle a dostává výpověď

1916 – Hašler začíná s impresáriem Spurným jezdit po českých a moravských městech se svými písničkami

1920 – Hašler se stává na tři roky šéfem Lucerny

1924 – působení v karlínském varieté, finanční těžkosti zachraňuje spolupráce s impresáriem Spurným a časté zájezdy, Hašlerovo manželství se pozvolna

hroutí

1932 – Hašler dosahuje životního úspěchu filmem Písničkář, k němuž napsal nejen scénář a hudbu s nezapomenutelnou „Českou písničkou“, ale vytvořil i titulní roli

1938 – Hašler píše hudbu pro operetu Járy Kohouta „Dcera druhé roty“, po Mnichovu píše povzbudivé články do deníku Venkov, čímž vzbudí pozornost Němců

1940 – Hašler píše scénář pro natáčený film „Babička“, podniká zájezdy po českém a moravském venkově. Z jeho koncertů se stávají protinacistické demonstrace a upoutají pozornost gestapa. Hašler koncertování zanechá

1941 – Hašler působí jako odborný poradce při natáčení filmu „Městečko na dlani“ podle románu Jana Drdy. Na jaře je zatčen gestapem, ale po třítýdenním pobytu v Pečkárně je propuštěn s důrazným varováním. Přesto Hašler neustává s vyprávěním protinacistických anekdot a zpěvem různých parodií na vlastní písničky. Učiní tak i při natáčení exteriérů koncem srpna v Třemošnici v restauraci v kruhu filmařů i návštěvníků restaurace. Několik dnů poté je 2. září přímo při natáčení zatčen gestapem a odvezen do Prahy. Po výsleších je převezen do Drážďan a odtud do koncentračního tábora v Mauthausenu, kde 22. prosince 1941 podléhá nelidskému zacházení a mučení.
 pozdrav z Madarska 15.11.2004 20:00 
 Vladka B.
Ahoj vsichni!
Patrola a Robert má své priznivce i v Madarsku.
To se divite, co? Skoda, ze tu také neporádáte nejaky koncert. Videli jsme alespon porad z Lucerny, moc se nám libil. Mnoho dalsich uspechu preje a z Budapesti zdravi Robertova teta Vladka


 Re: pozdrav z Madarska 17.11.2004 23:07 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Zdravíme Robertovu tetu Vlaďku. Zatím jsem myslel, že má Robert veškeré příbuzenstvo někde v Bulharsku a ono taky Maďarsko. No tam jsme ještě nehráli. Tak tam taky všechny pozdravujte !!!

Za Patroláky i Roberta
Radan :)


 Kdy bude v prodeji vaše nové CD ??? 2.11.2004 15:41 
 Vlaďka
S chutí jsem se podívala na Život plný písniček v televizi a pustila si v neděli záznam koncertu i na Radiožurnálu. V radostném očekávání jsem včera vyrazila do obchodu koupit si vaše nové CD a prodavačka ani nevěděla, že by něco takového mělo vyjít. Bude to ? Kdy ? Kde ? Našla jsem na vašich stránkách ukázky a skoro žádné koncerty... kdy a kde jste k vidění ? Vaše věrná posluchačka


 Re: Kdy bude v prodeji vaše nové CD ??? 10.11.2004 17:38 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Milá Vlaďko, díky za přízeň. Moc se omlouvám za opožděnou odpověď, úplně jsem váš vzkaz přehlédl a náš web přes týden nekontroloval. Mám na vás jednu velkou prosbu, a ta platí i pro ostatní pisatele. Prosím uvádějte, pokud je to možné, vaše mailové spojení. Můžeme vám pak posílat konkrétní informace o patroláckých koncertech, nahrávkách či jiných aktivitách. A hlavně já sám nemám rád anonymy, i když nám fandí tak hezky jako vy. Tak opravdu prosím, prosím, pro příště. Jinak 2CD s názvem "Karel Hašler 125" vyjde 22.11.2005. Nakonec vyjdou i 2 audio kazety a všechno se to šíleně protáhlo. Někde je 2CD uváděno jako titul Patroly, někde jako titul Karla Hašlera. V tom je možná ten zmatek. Koncerty jsem teď na stránkách aktualizoval. V nejbližší době jsme v Ostravě, v Chodově u Karlových varů a v Pardubicích. Dejte vědět, kde je to pro vás nejblíž. Jestli budeme dělat nějaký vánoční koncert v Praze nevím... po Hašlerovi by to chtělo spíš dozkoušet koncertní repertoár na příští rok. Taky nás čeká docela dost práce ve studiu... Držte nám palce, mějte se krásně a ať vám slouží zdraví a vychází vše na co si vzpomenete. Za všechny Patroláky s úctou Radan


 Hašler - nuda, nuda, nuda... 29.10.2004 12:03 
 Daniela
Proč jste si vybral právě 125. výročí narození. To jste nemohl 5 let počkat. Za pět let bude další? Nemohl ten program být živě zpívaný? Patřily sem některé osobnosti jako Patrasová, Maxim Turbulenc, Gondík či Machálková?


 Re: Hašler - nuda, nuda, nuda... 29.10.2004 13:29 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Přeji hezký den,
díky za příspěvek. 125. let výročí Karla Hašlera jsme si s Gustou Oplustilem vybrali proto, že jsme letos ještě všichni zdraví a naživu. Vezměte prosím v potaz, že Gustovi Oplustilovi je letos 78 let a sedmdesátku překročili i Jiřinka Jirásková, Josef Zíma, Jiří Suchý či Dr. Zdeněk Mahler. Za pět let může být všechno jinak. Třeba už nikdo nebude mít náladu se v naší nové sociálně demokratické společnosti "nějakým Hašlerem" zabývat. Pokud ano, může to udělat jinak. Sám mám asi tři možnosti jak takovéto výročí řešit. Týká se to ostatně i toho živého hraní. Je to otázka peněz. Samozřejmě, že les mikrofonů potřebných na nazvučení tří základních kapel by nebyl hezký na pohled, stejně tak jako mikrofony před zpěváky a herci. Ale šlo by to natočit a pak ve studiu smíchat, případné drobnosti opravit. Jen na to mít peníze.Hrát a zpívat na pódiu v Lucerně uměli všichni. Jinak výběr účinkujících jsme s Gustou Oplustilem prováděli tak, jak by ho dělal karel Hašler nebo Zdeněk Podskalský. Na vojenské písně jsme hledali alegorii na populární Rejtařky, Maxíci sedli k té písni jak ulití, Dáda Gondík s Ťuldou Brouskem se nám výborně hodili na "Chlapce plešatý" a Leona Machálková zazpívala "Starý dům" nádherně. Celý ho bohužel můžete vidět jen na DVD, tak jako ostatně celý koncert. Jinak chápu, co divák to názor. Díky za mailík a mějte se hezky.
Za Patroláky Radan


 Duo Příhodová, Papoušek 26.10.2004 07:32 
 tom <chlapecx@seznam.cz>
Dobrý den, zajímalo by mne, zda Vendula Příhodová, zpívající s Robertem Papouškem na koncertě K.Hašlera, zda s ním zpvívá také jindy, nebo zda s Vámi oba zpívají jako stálice.A zda mají taky něco spolu natočeného.
Děkuji Vám mnohokrát za Vaši odpověď.
Jinak k tomuto pořadu, asi by měl někdo vzkázat ČT, že to bylo trapný, hlavně ti "zpívající" herci,jako paní Jirásková, což nemáme dostatek dobrých zpěváků???Vždyť tito dva dětští interpreti se tento večer mohli směle postavit po bok Boouše Josefa, Petra Muka, nebo Bohuše Matuše.
Akorát se herci chtěli zviditlnit,ani část Hašlerova životopisu,akorát na konci nějaký koncentrák.A kde byla Vltavo Vltavo??? Re: Duo Příhodová, Papoušek 29.10.2004 13:15 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Přeji hezký den,
Vendula Příhodová zpívá s Robertem Papouškem a s Patrolou občas na koncertech, hlavně však nahrála loni CD "Všechny naše holky", kde nazpívala s Robertem 4 duety a také 4 své sólové písničky. V současné době dostala Vendula nabídku od Jiřího Suchého na vystoupování v sérii vánočních koncertů pražského divadla Semafor.
Jinak za výběr účinkujících do pořadu "Život plných písniček" můžu já a Gustav Oplustil. Vybírali jsme je tak, že buď jsou s Karlem Hašlerem a jeho písničkami nějak spjati nebo typově odpovídají zpěvákům a zpěvačkám pro které Hašler své písničky psal. Proto Jiřina Jirásková, Josef Zíma, Pavlína Filipovská a Karel Štědrý. Jinak měl být celý večer také o předávání Hašlerek z generace na generaci, proto logicky Vendula s Robertem, ale také Bohuš Matuš, Monika Absolonová, Petr Kolář, Petr Muk, Leona Machálková.
Součástí pořadu byl logicky i životopis Karla Hašlera. Snažili jsme se zábavnou formou projít jednotlivé etapy autorova života a k nim přiřadit pak písně, které v tom období napsal i gratulanta, který tomu tématu či období konvenoval.
Původní stopáž pořadu 120 minut byla těsně před realizací Lucerny ořezána vedením ČT na konečných 88 minut, takže to jak celý večer v Lucerně vypadal bude možné vidět jen na DVD, které by mělo vyjít na začátku prosince. Budou tam i všechny písně v celé a ne tak v brutálně zkrácené podobě.
To nejsmutnější nakonec. Píseň Karla Hašlera "Vltavo, Vltavo" v podání Karla Zicha bude možné slyšet jen na 2CD Karel Hašler 125. Píseň je dokončena dle pokynů Karla Zicha, tak jak mi je dal v telefonu, ještě než odjel na dovolenou na Korsiku. Chtěl po návratu ještě pár věcí opravit... ale myslím, si že nebylo třeba. Jako velký perfektcionalista to zazpíval perfektně hned napoprvé.
Díky za mailík
Za Patroláky Radan Dolejš


 Odpověď na email. 16.10.2004 19:31 
 sulphate <sulphate@diskografie.cz>
Jenom jsem Vám chtěl říci, že jsme Vás na Vaší žádost přidali do naší databáze server www.diskografie.cz
Přeji Vám za celý náš server mnoho úspěchů.


 Re: Odpověď na email. 16.10.2004 19:49 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Děkujeme za zařazení do vaší databáze. Těšíme se na další spolupráci.Za Patroláky Radan Dolejš


 Hudba je nesmrtelná a téměř stále s námi ! 29.7.2004 00:12 
 Vítězslav Maštalíř <info@claireton-chorale.com>
Dobrý den, zajímalo mě, zda máte své stánky a našel jsem. Jsou moc hezké. Slyšel jsem na vás různé názory, např. někteří lidé si myslí, že děti by neměly zpívat písničky pro dospělé apod. Tento názor není můj, mě to připadá zajímavé a roztomilé. Nevytýkám za někoho, pouze informuji. Jinak douám, že se znovu potkáme. Vystupovali jsme společně na Starom. nám. při vstupu do EU a v Dobrotách. A kdo jsme? Klánovický dětský sbor Claireton Chorale. (www.claireton-chorale.com) - Přejeme mnoho dalších úspěchů a někdy nashledanou. :-)


 Re: Hudba je nesmrtelná a téměř stále s námi ! 29.7.2004 00:27 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Hezký večer,
díky za hezký vzkazík. Roberta Papouška nikdo nepřemlouval, aby zpíval odrhovačky pro dospělé. Byl ještě u maminky v bříšku, když jeho rodiče poslouchali Šlapeto. Jen co se naučil trochu mluvit, zpíval neustále a dokolečka staropražské písně rodičům a svému staršímu bráchovi. Když jim všem došla trpělivost, tak mu povolili, že může s kazeťákem pořádat hudební produkce sousedkám a babičkám v domovech seniorů. Pak vyhrál konkurz v Rozjezdech pro hvězdy. Neměl absolutně žádnou protekci. Naopak. A pak jednou na obrazovce zazpíval : " Pepíčku těš se, Mařenko nač pak... " za dvě a půl minuty se stal první českou Superstar. Bylo mu čtyři a půl roku. Dneska je mu deset, dře na sobě a ví, že v životě nic není zadarmo. A my už taky nejsme Šlapeto, ale Patrola. A určitě se neztratí, i kdyby po mutování přestal zpívat. Držíme vám palce. Za Patrolu : Radan


Zobrazuji: 541 - 560 z 604
novější <<  18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31   >> starší