Průvodce webovými stránkami Česky  English  Deutsch  Patrola Šlapeto na facebook facebook
Hlavní stránka · Aktuálně · Koncerty · Pro pořadatele · Foto · Video · Kniha návštěv · Napsali o nás
Stáhněte si prosím:  Chytila Patrola (CD) nové · Dostaveníčko s První republikou · Kontakt


příspěvky

 Re: 4 30.3.2006 19:43 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Ahoj Míšo,
Robertovi jsem přeposlal tvoji mailovou adresu. Zkus mu napsat přímo - přes jeho tátu - na ipapousek@volny.cz. Ten ti dá přímo Robertův mail. Jinak všechny informace ti řekne nejlíp Robert sám. Měj se hezky a uzdrav se.

Za Patroláky

Radan


 j 27.3.2006 13:02 
 anonim
¨miluju roberta co s tim mám dělat jak se s nim můžu skontaktovat?prosím odepiš


 Re: j 27.3.2006 13:31 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Přeji hezký den,
milá j (anonime) :),
nejlíp bude, když se na Roberta vyrazíš podívat osobně. A to buď tenhle pátek do Mladé Boleslavi nebo v sobotu do Hořovic, a nebo příští týden 4.4. do pražského divadla Rokoko. A když tady příště necháš i svoji mailovou adresu, Robert ti určitě napíše :)

Za Roberta Radan


 Pro Papouška 7.3.2006 20:39 
 Simona <Simona.Brozikova@seznam.cz>
Dobrý večer htěla jsem se jenom zeptat jestli Robert Papoušek má rád asponˇtrošku Aničku Slováčkovou nazpívali spolu duet zimní královna víte o čem mluvim?pozdravujte ho a napište mi budu mocinky ráda předem Vám moc děkuji Simča jo a zeptejte se ho jestli jí má rád hodí se k sobě Anička je hezká a Robert Papoušek taky vy taky


 Re: Pro Papouška 7.3.2006 21:18 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Přeji hezký večer Simčo, vím o čem mluvíte. CD Zimní královna máme doma a občas se hraje, i když v poslední době v hitparádě Honzíka s Kubíkem vítězí Tabáček, We Will Rock You a Lepší zústanou. Jinak si myslím, že Robert má Aničku určitě rád, ostatně Robert má rád všechny holky, holt celej táta. Roberta budu pozdravovat, od příštího čtvrtka se uvidíme celkem často. Ale jak si to Robert s Aničkou zařídí je jeho věc, nám v kapele se líbí Dáda a přejeme Aničce, aby byla vizáží víc Dáda než Felix :) O tom jestli jsem hezký pochybuji pokaždé, když jdu kolem zrcadla, ale lepší už to nebude. Mějte se hezky a přijďte někdy na nějaký náš koncert. Zdraví Radan


 prosba 18.12.2005 10:26 
 Lamarquea <Lamarquea@seznam.cz>
Prosím pošlete mi noty k pisni hříšná těla křídla motýlí od Anety Langerové je to nutné potřebuji to jěště dnes moc děkuji Lamarquea


 Ahoj 13.10.2005 10:09 
 Martin Bušina <martin.busina@seznam.cz>
Hledám pro svou sedmiletou dcerku noty k písničkám Anetky Langerové.

Hraje na klavír a na flétnu

Děkuji


 Re: Ahoj 20.10.2005 16:27 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Přeji hezký den,
zkuste www.hudba.hradiste.com tam jsou texty i s akordy. O notách moc nevím, různé tabulatury si stahuji z www.mysongbook.com. Jinak stačí zadat na nějakém dobrém vyhledávači (používám www.google.com) název písně a on vás navede. Hodně štěstí a dobré muziky přeje Radan


 Nabídka písniček 1.10.2005 13:51 
 Jakub S. <Gollwell@seznam.cz>
Dobrý den, je mi 19 let a skládám písničky ve stylu Karla Hašlera. Mám problém je prosadit do povědomí posluchačů. Žádný nakladatel o ně nemá zájem. Chtěl jsem se zeptat,jest-li nemáte zájem o spolupráci. Děkuji.


 Re: Nabídka písniček 20.10.2005 16:21 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Přeji hezký den,
není problém mi nabídku písniček poslat buď elektronicky na radan.dolejs@iol.cz nebo poštou na : Radan Dolejš, Na Proseku 77/12, 190 00 Praha 9. Nezapomeň připojit i zpáteční adresu a telefon. Určitě se ozvu. Buď to vrátím, že se nám to nehodí, nebo se to naopak hodit může. Ale zkusit se to musí.
Držím palce ať ti všecko vychází
Radan


 chci se zeptat kdi vijde nove cd 24.9.2005 21:39 
 karel <crackprog@seznam.cz>
chci se zeptat kdi vijde nove cd


 Re: chci se zeptat kdi vijde nove cd 20.10.2005 16:00 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Přeji hezký den, omlouvám se za pozdní odpověď. letos vyjde PATROLE již páté album v řadě (Předchozí desky : Kapička štěstí, Zpráva o stavu pražských hospod 2003, Všechny naše holky a Karel Hašler 125) a bude to výběrovka s názvem PATROLA STORY na které najdeš 18 písní v podání Patroly a jejích hostů. Výběr provedli z větší části čtenáři našeho INFERNETU, tak se snad bude líbit i tobě :) Měj se pěkně. Za patroláky Radan


 Aneta Langerova-Hrisna tela kridla motyli+noty na 8.9.2005 14:50 
 misa <michaela.raimanova@seznam.cz>
dekuji


 Re: Aneta Langerova-Hrisna tela kridla motyli+noty 20.10.2005 16:50 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Přeji hezký den,
omlouvám se za pozdní odpověď. Zkuste www. hudba.hradiste.cz, tam jsou určitě texty s akordy, noty jsem zatím nikde nenašel.

Zdravím

Radan ... zbožné přání akce společné ..... :-)) 22.6.2005 17:09 
 Dědek z Patroly Č. Budějovice
Ahoj pražáci, vy kluci ušatý,
koukal jsem na Vaše stránky a máte teda pěkně našlapanej program. Snad až ke konci roku - to by se snad místečko našlo co říkáte, nestřihnem si zase nějakej společnej mazec ???


 Re: ... zbožné přání akce společné ..... :-)) 11.7.2005 12:43 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Ahoj Patroláci, omlouvám se za pozdní odpověď. Ale každopádně odpověď zní ANO, rádi bychom si s vámi střihli opět nějaké společné PATROLOVÁNÍ. Jestli se to povede do konce roku nevím, ale obvolám patřičná kulturní zařízení a zjistím situaci. Fakt, že tady v Praze moc nehrajeme, po loňské Hašlerovské Lucerně si síly schováváme až na páté výročí pražské PATROLY (to to letí), které chystáme na jaro příštího roku do divadla ABC. Každopádně se ozvu(ozveme) a dáme se do realizace společné akce (akcí) hned po prázdninách. Pozdravuj kluky, koukal jsem na vašich stránkách, že máte taky pěkně živo. S přáním zdraví, pohody, muziky a ať se vám daří kluci patrolácký !!!
Za pražskou sekci Radan


 Text o Aničce 22.6.2005 14:38 
 Adéla Slámová <aslamova@csas.cz>
Ahojky!
Chtěli bychom nechat zahrát naší babičce k 75. narozeninám v rádiu nějakou "lidovou písničku". Jmenuje se Anna tak se nám zdálo příhodné nechat zahrát něco o Aničce. Bouhužel v rádiu nám mnoho nevyhověli a tak i když známe text písně - oni to nezahrají protože neví název a tvůrce. Pokud však my známe název a tvůrce tak neznáme text.
Proto Vás tedy prosím jestli byste mi nemohli poslat text písně Andulička (od p. Hašlera nebo od p. Poncara). Pokud by to šlo klidně i další písně o Aničce, ale ne moc košilaté :o)
Předem moc děkuji za brzkou odpověď. Adéla z Příbrami


 Re: Text o Aničce 11.7.2005 12:36 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Přeji hezký den, omlouvám se za pozdní odpověď. Andulka se v textech písní objevuje poměrně často, Andulka je sice šafářova, ale nějaký jiný milý chodí od Anduly. Když se v áleji švestky válejí, je u toho obvykle Andulka, dokonce i jeden z prvních čekých jazzových textíků začínal slovy Anči sviť ať mi šije niť...a dokonce Josef Dvořák s gustem zpívával slavnou Andulko mé dítě, vy se mi tuze líbíte. Přemýšlel jsem dlouho a nakonec bych přeci jen doporučil píseň Andulička od Karla Hašlera. Na CD v posledních letech vyšla hned dvakrát. Jednou jsme ji nahráli se skupinou Šlapeto na album Trempírny a jiné kousky a se svým osobitým šarmem ji zpívá Oťas Litomiský, podruhé ji v rámci projektu Karel Hašler 125 nazpíval Luděk Sobota a doprovodil ho Big Band Felixe Slováčka. Přikládám text a výběr interpreta nechám na vás :

ANDLULIČKA

Já mám hezkou milou,
sladkou, roztomilou,
sladkou, roztomilou Anduličku.
Je to klenot pravý,
jazyk nezastaví,
jazyk nezastaví na chviličku.
Andulka má,
to je děvče pěkné,
na slovíčko jedno sto jich řekne.
Ale já se nedám,
také pár slov shledám,
její řeč mne nikdy nezalekne.

Ref: Andulko, Andulko, Anduličko,
nesmíš být na mne zlá pro slovíčko,
jestli mne, Andulko, nemáš ráda,
můžeš si namluvit kamaráda.
Andulko, Andulko, Anduličko,
nesmíš být na mne zlá pro slovíčko,
což tě to nebolí, srdce to dovolí,
Andulko, Andulko, Anduličko!

Anduličko zlatá,
ty také nejsi svatá,
ty také nejsi svatá Cecilie.
Slovíčko nic není,
tebe odpuštění,
tebe odpuštění nezabije.
Moje srdce láskou nezahyne,
i když tě už nikdy nepřivine.
Do světa si zajdu,
a tam brzy najdu,
a tam brzy najdu děvče jiné.

Ref: Andulko, Andulko, Anduličko,
nesmíš být na mne zlá pro slovíčko,
jestli mne, Andulko, nemáš ráda,
můžeš si namluvit kamaráda.
Andulko, Andulko, Anduličko,
nesmíš být na mne zlá pro slovíčko,
což tě to nebolí, srdce to dovolí,
Andulko, Andulko, Anduličko! Noty 15.5.2005 18:06 
 Radka Krchová <radkakrch@seznam.cz>
Ahoj, sháním písničky K. Hašlera v notách. Něco mám, ale není toho moc. Můžete mi poradit? Dík, Radka


 Re: Noty 11.7.2005 12:21 
 Radan Dolejš <rdolejs@iol.cz>
Přeji hezký den, omlouvám se za pozdní odpověď. Nejrychleji se k notám Karla Hašlera dostanete na webu Občanského sdružení Písničkář, jež se stará o stavbu pomníku Karla Hašlera. Adresa je www.pisnickar.cz. Jedna z podrubrik se tam jmenuje Karel Hašler a v ní je schováno překvapivě neuvěřitelné množství písniček v notách. Jinak brněnské vydavatelství Konvoj vydalo v letech 1994 - 1997 několik zpěvníků Šlapeta, vždy podle desek : "Hašlerky, Zpráva o stavu pražských hospod, Červená sedma a jiné trumfy a Stál na nároží bijásek". I tam je hodně písniček Karla Hašlera. Jinak mám poměrně reprezantivní sbírku originálních vydání Hašlerových písniček, ať už v sešitovém nebo klavírním vydání. Můžu naskenovat i poslat, pokud budu přesně vědět, co byste potřebovala. Jinak odkazuji na projekt Karel Hašler 125, kde je celkem reprezentativní vzorek 59 Hašlerek, abyste měla přehled.
Moc a moc zdravím, přeji hezké chvilky při poslechu či interpretaci Hašlerových písní.
S úctou Radan Dolejš


Zobrazuji: 521 - 540 z 604
novější <<  17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31   >> starší