Průvodce webovými stránkami Česky  English  Deutsch  Patrola Šlapeto na facebook facebook
Hlavní stránka · Aktuálně · Koncerty · Pro pořadatele · Foto · Video · Kniha návštěv · Napsali o nás
Stáhněte si prosím:  Chytila Patrola (CD) nové · Dostaveníčko s První republikou · Kontakt

Málem dopadl jako Josef Mladý (†63)?! Kapelník Šlapeta Dolejš (55) zhubl o 60 kilo!
(Blesk)
Radan Dolejš


Radan Dolejš byl nedávno jedním z gratulantů na předčasné oslavě Karla Gotta k jeho 80. narozeninám. Když z auta vystoupil pohublý pán s holemi, málokdo v něm poznal kdysi udělaného zpěváka. Svou vizáží mnohé vyděsil.

„Zhubl jsem, protože jsem se do toho sám opřel. Držel jsem velmi přísnou dietu. Musel jsem se vzdát svého milovaného vína, pečiva, těstovin. Navíc jsem začal přísně držet dělenou stravu. A pohyb, hlavně pohyb,“ přiznal deníku Aha! Dolejš s tím, že hlavní motivací byl jeho zdravotní stav.

Kvůli nadváze měl problémy s dýcháním, navíc se mu začala zhoršovat cukrovka. A když loni zemřel komik Josef Mladý, byla to poslední kapka. „Vystrašila mě smrt kamaráda Pepíka Mladého. Byl to cukrovkář jako já, a najednou zemřel. Tehdy jsem si řekl, že se musím zachránit, abych neskončil jako on,“ prozradil smutně Dolejš, jenž shodil kolem 60 kilo!

„Mám ještě moc práce, kterou tu chci stihnout. Mám rozepsaný scénář, vlastně hned několik, a spoustu dalšího. Vím, že to bylo za pět dvanáct, a jsem rád, že jsem to udělal,“ vysvětlil Radan. Ten si je nyní jistý, že u diety a zdravého životního stylu už zůstane navždy. Vždyť právě tomuto radikálnímu rozhodnutí nejspíše vděčí za život.

Dolejšův kamarád, herec a bavič Josef Mladý(†63), trpěl cukrovkou, ale jeho potíže byly vážnější. „Věděl jsem, že je nemocný, ale netušil jsem, že to půjde tak rychle. Viděl jsem ho před pár měsíci a tohle by mne v životě nenapadlo,“ přiznal Aha! před rokem Dolejš. Právě tato ztráta jej dohnala k radikálnímu kroku.

Radan Dolejš

Scenárista a muzikant

Coby scenárista hýbe mnohými hvězdami českého showbyznysu, je i dramaturgem pořadů a koncertů, kde vystupují. Radan Dolejš je ale i kapelníkem uskupení Patrola Šlapeto, se kterým ponejvíce hrají a zpívají »Hašlerky«, tedy díla písničkáře Karla Hašlera. „Jsem od každého trochu. Řemeslo scenáristy je často zdlouhavá samotářská cesta. Dramaturgie je hodně o komunikaci i přesvědčování a coby principál kapely mám za úkol na pódiu lidi rozesmávat. Vším tím jsem rád,“ představuje se s úsměvem.

Zdroj:

https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/612225/malem-dopadl-jako-josef-mlady-63-kapelnik-slapeta-dolejs-55-zhubl-o-60-kilo.html