Průvodce webovými stránkami Česky  English  Deutsch  Patrola Šlapeto na facebook facebook
Hlavní stránka · Aktuálně · Koncerty · Pro pořadatele · Foto · Video · Kniha návštěv · Napsali o nás
Stáhněte si prosím:  Chytila Patrola (CD) nové · Dostaveníčko s První republikou · Kontakt

Karel Hašler slaví, přijďte 30. září na megakoncert ZDARMA! Zazpívá Noid i Šlapeto.
(tojesenzace.cz)
Patrola Šlapeto

Koncert Karel Hašler Open Air je poctou Prahy tomuto jedinečnému muži, navazujícím na velký koncert v Lucerně v roce 2004, pořádaným ke 125. výročí jeho narození (záznam v ČT a na DVD) a na odhalení jeho pomníku na Starých zámeckých schodech v Praze v roce 2009 u příležitosti 130. výročí narození. Koncert by měl být připomínkou jeho tragické smrti, od které v prosinci minulého roku uplynulo 75 let. Pro popularizaci tohoto velikána, jehož písničky žijí dodnes je zvolen koncert až 9 měsíců po té, v pro open air koncert příznivější době. Dramaturgem koncertu je Radan Dolejš, muzikolog a propagátor Hašlerovy tvorby. Stejně jako on, tak i jména účinkujících, kteří, každý za sebe, ve svých aranžích a své typické interpretaci, přiblíží písně Karla Hašlera posluchačům v naší současnosti, jsou zárukou kvality blížícího se koncertu. Myšlenku podporuje a záštitu převzal: radní pro kulturu Hl.m.Prahy Jan Wolf a ministr kultury ČR Mgr. Daniel Herman, spolupořadatelem je Městská část Praha 1.

Patrola Šlapeto

Dvouhodinový koncert KAREL HAŠLER OPEN AIR se uskuteční v sobotu 30. září 2017 na Hradčanském náměstí v Praze, za významné podpory Ministerstva kultury České republiky, Magistrátu Hlavního města Prahy a celoplošných mediálních partnerů. Koncert bude snímat Česká televize (hlavní mediální partner) a záznam bude vysílat kanál ČT1 v říjnu 2018 u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného československého státu

Celá akce je finančně zajištěna dílem ze soukromých zdrojů partnerů a donátorů této významné akce a díky významu této akce i velkým dílem díky účelové dotaci Magistrátu hl.m. Prahy i dotaci a podpory Ministerstva kultury ČR.

Patrola Šlapeto

KAREL HAŠLER OPEN AIR

Koncert k 75. výročí úmrtí Karla Hašlera

Datum konání: 30. září 2017 od 19:00 hod.

Místo konání: Hradčanské náměstí

Dramaturg koncertu: Radan Dolejš

Režie televizního záznamu: Jan Fronc

Účinkující: Patrola Šlapeto, Iva Pazderková s kapelou, Markéta Konvičková, Martina Bárta (Eurovision Song Contest 2017), Václav Noid Bárta s kapelou, Ondřej Gregor Brzobohatý s kapelou, Jarek Nohavica, Slza, Petr Bende, Richard Tesařík, František Segrado, smyčcové trio Inflagranti.

Moderátor: Petr Rychlý

Délka koncertu: cca 120 minut – Vstup volný!

Zdroj:

http://www.aplausin.cz/kdo-si-na-hradcanech-zazpival-haslera-podivejte-se-na-zkousku-a-do-zakulisi-velkeho-koncertu-karel-hasler-open-air-to-je-vzdycky-hodne-zajimave/