Průvodce webovými stránkami Česky  English  Deutsch  Patrola Šlapeto na facebook facebook
Hlavní stránka · Aktuálně · Koncerty · Pro pořadatele · Foto · Video · Kniha návštěv · Napsali o nás
Stáhněte si prosím:  Chytila Patrola (CD) nové · Dostaveníčko s První republikou · Kontakt

Výlet do pravěku? Zíma chystá turné s Pilarovou a dalšími legendami
(lidovky.cz)
Výlet do pravěku? Zíma chystá turné s Pilarovou a dalšími legendami

Zpěvačky Yvetta Simonová, Eva Pilarová, Pavlína Filipovská a jejich rovněž „dříve narození“ kolegové Josef Zíma, Karel Štědrý, Karel Kahovec a Viktor Sodoma se koncem měsíce společně vydají na turné. Čtyřhodinová show Evergreen Tour 2015 legend domácí hudební scény začne 30. března v Pardubicích a navštíví Liberec, Plzeň, Trutnov, Opavu, Ostravu, Zlín, Brno a 29. dubna Prahu, kde vystoupí ve Velkém sálu Lucerny. Poslední koncert bude 6. května v Českých Budějovicích.

„Všichni budeme pochopitelně zpívat živě, jinak to ani neumíme,“ řekl ČTK Zíma, který po svých začátcích spojených s divadlem a rokenrolem proslul zejména v dechovce. Připomněl, že všem dohromady je letos 537 let - i proto turné charakterizuje jako „výlet do pravěku“. Pořadatele označil za fantasty, protože jim prý nikdo nemůže zaručit, že se všichni účinkující dožijí jeho závěru.

„Zazpívám asi tři duety, sám zazpívám Blues pro tebe a samozřejmě i malou pohádkovou směs,“ dodal zpěvák, který stále běžně jezdí na zájezdy se Simonovou.

Simonová zazpívá píseň z filmu Páni kluci

Yvetta Simonová se na turné těší. „Je to čest pracovat s těmito kolegy. Zazpívám Pány kluky a směs dalších hitů. Končit budu písničkou s textem Jiřího Štaidla Mládí je už to tam, kterou jsem nazpívala na malou desku v roce 1969. Bylo mi tehdy čtyřicet a říkala jsem si, že se ten text pro mě snad ani nehodí,“ řekla ČTK.

„Několikrát jsem viděl koncerty v Německu, kterých se účastnil Karel Gott, a které byly oslavou starých hitů a lidovek. V roce 2006 mě nadchla zaplněná olympijská aréna v Mnichově, kde vedle Gotta vystupoval i slavný Vinnetou Pierre Brice a domácí interpreti,“ řekl ke zrodu myšlenky na tento projekt manažer turné Jaroslav Topercer.

Zpěváky doprovodí devítičlenný orchestr Evergreen Band. Jediný Karel Kahovec bude zpívat s kapelou George & Beatovens a nezapomene ani na původního frontmana Petra Nováka. Představí se také kapely Rangers Band a Patrola Šlapeto, s níž si posluchači zavzpomínají na písničkáře, skladatele, herce s tragickým osudem Karla Hašlera.

Během večera zazní například písně Rozvíjej se poupátko, Včera neděle byla, Mám malý stan, Milenci v texaskách, Paní v černém, Svou lásku jsem rozdal, Náhrobní kámen, Neplač malá, Montiho čardáš, Zuzana, Tereza, Hello Dolly, Je po dešti, Říkej mi to potichoučku, Parní stroj a Žárlivý Kakadu.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/vylet-do-praveku-zima-chysta-turne-s-pilarovou-a-dalsimi-legendami-1d1-/kultura.aspx?c=A150323_110218_ln_kultura_hep