Průvodce webovými stránkami Česky  English  Deutsch  Patrola Šlapeto na facebook facebook
Hlavní stránka · Aktuálně · Koncerty · Pro pořadatele · Foto · Video · Kniha návštěv · Napsali o nás
Stáhněte si prosím:  Chytila Patrola (CD) nové · Dostaveníčko s První republikou · Kontakt

Nově objevené Hašlerky nahrála Patrola Šlapeto
(metropol.cz)
Nově objevené Hašlerky nahrála Patrola Šlapeto

Po dlouhých osmdesáti letech vyšly na světlo světa některé písně Karla Hašlera. Uskupení Patrola Šlapeto z nich na desce Praha – Srdce Evropy, vytvořila průvodce starou Prahou. Posluchači si tak s populárními „Hašlerkami“ projdou například Karlovo náměstí, Novoměstskou věž, Nuselské údolí či Strahovský klášter.

Na výrobě desky se podíleli například i Jiří Suchý, Jiřina Bohdalová, Gustav Oplustil či Jaromír Hanzlík. „Prvotním impulsem pro celé album byla práce s hudebním archivem Františka Hanzlíka, který nám odkázal jeho syn Jaromír Hanzlík. Právě tam jsem znovu objevil ty písně. A díky tomu se zrodila myšlenka připravit koncipované album coby průvodce starou Prahou písněmi Karla Hašlera,“ říká producent a muzikant z Patroly Šlapeto Dolejš.

Křest alba se bude konat 19. září od 16.00 hodin v pražském divadle Semafor. Křtu se ujme právě čtveřice Suchý, Bohdalová, Oplustil a Hanzlík, každý z nich totiž vzniku CD významně napomohl. Jiří Suchý propůjčuje skupině hudebníků prostory Semaforu ke zkoušení, Jiřina Bohdalová seznámila muzikanty s producentem Lubomírem Fockem a Gustav Oplustil pomáhal s výběrem písní.

zdroj: http://www.metropol.cz/zpravy/kultura/nove-objevene-haslerky-nahrala-patrola-slapeto/