Průvodce webovými stránkami Česky  English  Deutsch  Patrola Šlapeto na facebook facebook
Hlavní stránka · Aktuálně · Koncerty · Pro pořadatele · Foto · Video · Kniha návštěv · Napsali o nás
Stáhněte si prosím:  Chytila Patrola (CD) nové · Dostaveníčko s První republikou · Kontakt

Byly objeveny ztracené písně Karla Hašlera. Vyjdou na CD
(idnes.cz)
Byly objeveny ztracené písně Karla Hašlera. Vyjdou na CD
Dřímej, mé Ghetto, Na Karláku padnul vůl či Pražáci jsou jedna rodina. To jsou písničky Karla Hašlera, které zřejmě zhruba 80 let nikdo neslyšel. V archivech je objevili a později nahráli členové pražské kapely Patrola Šlapeto.

Na aktuálním CD a DVD s názvem Praha – Srdce Evropy tyto zapomenuté archivní kousky kapela doplnila dalšími Hašlerovými písničkami, ať těmi notoricky známými, nebo málo frekventovanými. Album pokřtí ve čtvrtek 19. září v divadle Semafor Jiřina Bohdalová, Jaromír Hanzlík, Gustav Oplustil a Jiří Suchý.

"Prvotním impulsem pro celé album byla práce s hudebním archivem Františka Hanzlíka, který nám poskytl jeho syn, herec Jaromír Hanzlík," popisuje producent a muzikant z Patroly Šlapeto Radan Dolejš.

"Právě tam jsem znovu objevil písně Tam na věži Novoměstské, Dřímej, mé Ghetto a Na Karláku padnul vůl. Došlo mi, že Karel Hašler nepsal jen o Malé straně či Starém městě pražském. A díky tomu se zrodila myšlenka připravit koncipované album coby průvodce starou Prahou písněmi Karla Hašlera," doplňuje Dolejš.

Skoro rok pak společně s dramaturgem a scenáristou Gustavem Oplustilem pracoval na výběru z šedesáti osmi písniček, které společně našli. "Na albu jich je nakonec dvacet tři, ale i tak ta procházka bude stát za to," říká.

Nové album přinese neobvyklý pohled na tvorbu českého písničkáře Karla Hašlera. Od jeho narození uplyne příští rok 135 let. Legendární písničkář a herec pražského Národního divadla, známý i z řady českých filmů pro pamětníky, zahynul koncem roku 1941 v nacistickém koncentračním táboře Mauthausen.

Zdroj: http://kultura.idnes.cz/nove-haslerovy-pisne-nahrala-skupina-patrola-slapeto-pfc-/hudba.aspx?c=A130916_155944_hudba_ob