Průvodce webovými stránkami Česky  English  Deutsch  Patrola Šlapeto na facebook facebook
Hlavní stránka · Aktuálně · Koncerty · Pro pořadatele · Foto · Video · Kniha návštěv · Napsali o nás
Stáhněte si prosím:  Chytila Patrola (CD) nové · Dostaveníčko s První republikou · Kontakt

Karel Zich (†55): Než se utopil, nahrál Vltavu
(BLESK)
Karel Zich (†55): Než se utopil, nahrál Vltavu
Trezor konečně vydal světu poslední nahrávku Karla Zicha (†55)! Písničku Vltavo, Vltavo z pera Karla Hašlera zpěvák nazpíval před 5 lety. Krátce předtím než odjel na osudnou Korsiku, ze které se už živý nevrátil.

Až teď ale song vyšel a pozůstalým putuje poslední Zichův honorář - 3 tisíce korun.

"Nazpíval jsem tři verze. Až se vrátím z potápění, doděláme to," řekl tehdy Zich Radanu Dolejšovi, jehož skupina Patrola Šlapeto se rozhodla vydat dvojalbum staročeských písniček a songů Karla Hašlera. "Jako host se nám přihlásil i Karel, který si sám vybral písničku o Vltavě. Miloval moře a řeky. A byl blázen do Hašlera. Dokonce se mi chlubil, že jeho maminka má od Hašlera podepsanou fotografii," vypráví Dolejš.

'Hašlerovka' Zicha dokonce tak zaujala, že o ní přemýšlel i při potápění na Korsice. "Až se vrátím, dodělám ještě sbory a určitě by tam mělo zaznít i banjo a možná i jiné nástroje," volal Dolejšovi nadšeně z přístavu Porto-Vecchio.

Při potápění zemřel na infarkt. "Dobře jsem si pamatoval, co mi do telefonu říkal. Vzal jsem ty tři verze a dodělal to pietně, přesně tak, jak chtěl Karel," řekl Blesku Dolejš, který písničku zařadil na dvojalbum Ta naše písnička česká.